Jedna z největších zahrádek v Praze se nachází v úplném středu Riegrových sadů. Skoro v samém centru metropole tak mají Pražané možnost se za slušné ceny občerstvit, a to navíc i v nepříznivém počasí, které v letních měsících přichází nečekaně a je tak dobré být na letní zahrádce, která je připravena na nejhorší.

Tři výčepy a jeden gril

Protože během nejrušnějších večerů hostí zahrádka v Riegrových sadech až tisícovku hostů, jsou zde připravena čtyři občerstvovací stanoviště, na nichž se připravují různé pokrmy a točí různá piva. Nejblíže vchodu se točí gambrinus, pod projekčním plátnem se točí kozel a v pravém rohu zahrádky se často čeká fronta na plzeň a různé koktejly. Posledním stanovištěm je gril, kde se připravují klasické pochutiny k pivu, tedy klobásky a grilovaná krkovice.

Zábava pro děti i dospělé

Jen kousek od vchodu na zahrádku se nachází hezké dětské hřiště s několika pískovišti, nejrůznějšími houpačkami a velkým skluzavkovým a prolézačkovým drakem. Dospělí se přímo v areálu pivnice mohou zabavit hraním stolního fotbálku nejvyšší kvality (značky Rosengart) anebo sledováním sportovních přenosů na několikametrovém projekčním plátně.

Jak se na zahrádku dostat

Ať už se chce člověk do Riegrových sadů dostat z jakéhokoli směru, musí ujít vždy kus cesty. Nejméně kroků bude muset udělat ten, kdo přijede autobusem linky číslo 135 na zastávku Na Smetance. Jen o něco delší je cesta z tramvajové zastávky Vinohradská tržnice (tram. l. č. 11). Nejlepší je ale si před sezením na zahrádce udělat chuť a dojít do Riegrových sadů procházkou z některého ze tří náměstí – Míru, Jiřího z Poděbrad či Winstona Churchilla.

Zdroj: Praha.eu