Během prvních dvou dnů si návštěvníci užili nejen jízdy na vodě a bohatý doprovodný program, ale také parný slunečný den ve čtvrtek a deštivý pátek. Ani přeháňky ale návštěvníky neodradily a prodaných lodí neustále přibývá. Tak zvedněte kotvy a přijďte se podívat na výstavu i na lodě v bazaru!
Asociace prodejců a výrobců lodí a lodního příslušenství (APL) připravila pro rok 2009 zcela novou a výjimečnou prodejní výstavu lodí, vodních sportů a příslušenství Lodě na vodě. Projekt vznikl na základě přání výrobců a prodejců lodí, ať už členů APL či nikoli, s cílem podpořit rozvoj oboru lodí v České republice. Koncept výstavy je inspirován obdobnými přehlídkami v Janově, Barceloně, Cannes, Helsinkách či Hamburku.
Neustále rostoucí zájem Čechů o pobyt a sportovní vyžití na vodních hladinách, ať už domácích či na moři, je zárukou dostatečného zájmu o produkty lodního průmyslu. Praha se svou kupní silou je nejvhodnějším místem pro uspořádání akce tohoto druhu. Výjimečnost výstavy spočívá především v možnosti vystavovat lodě přímo na vodní hladině, protože se bude konat v centru Prahy na Rašínově nábřeží. Návštěvníci tak měli možnost vidět lodě jak na břehu, tak i na vodě.
Mezi Železničním a Palackého mostem byly vystaveny nejnovější lodě, od malých sportovních člunů až po velké námořní plachetnice a luxusní motorové jachty. Na břehu i na Vltavě probíhal bohatý doprovodný program - závody, exhibice, přehlídky, autogramiády apod.