V paláci Lucerna se tématu rasismu nevyhnete. Už odpoledne začnou v kině Lucerna projekce filmu POSLEDNÍ LET PETRA GINZE, který připomíná, kam v minulosti vedlo sociální inženýrství a jaké lidské příběhy zmařilo. Na promítání naváže výstava jednoduše nazvaná VÝSTAVA PROTI RASISMU propojující minulost se současností prostřednictvím historie židovské a romské menšiny na území naší země a podrobně nahlížející na dnešní mediální obraz Romů.

Ester a TAP TAP

Celý den vyvrcholí KONCERTEM PROTI RASISMU. S The Tap Tap vystoupí Ester Kočičková se svou „Árijskou lidovou“ a chytlavým refrénem „Ještěže nám blondýnám vždycky nalejou“. Poprvé si The Tap Tap zahrají song od kapely Láska vole s názvem „Kdybych byla mrcha“. Song je „archetypickým“ povzdechem všech žen, které trpí nepochopením ze strany mužů. K této písničce vznikla zhudebněná reakce nepochopených mužů, kterou zazpívá Jarda Svoboda ze skupiny Traband spolu s frontmanem Tap Tapu Jiřím Holzmannem. Píseň se jmenuje „Kdybych já byl xindl“ a speciálně u příležitosti KONCERTU PROTI RASISMU ji složil Xindl X.

Tonya versus Jackson

Jarda Svoboda si s Tap Tapem zazpívá i vlastní hit „Černej pasažér“, který svým názvem výborně ladí k tématu večera. Zazní také populární „Známka punku“ nejen pro punkovou menšinu obyvatelstva. S tématem rasismu a černobílým vnímáním světa si báječně pohrál král popu Michael Jackson ve svém slavném hitu „Black or White“. Na koncertě jej uslyšíte v originální aranži, za doprovodu Tap Tapu zazpívá Tonya Graves.

Více informací na www.lucernaprotirasismu.cz.